Archiv

2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 |2016

VE DNECH 3. - 13.7. 2014 PROBĚHL 6. ROČNÍK "SETKÁNÍ S HUDBOU V SOBĚSLAVI"…

…a byl opět velmi příjemný a úspěšný! Podívejte se na fotografie z koncertů i "ze života" naší letošní Soběslavi.
FOTOGALERIE
Soběslav 2014 - ze života


SOBĚSLAV 2014 - koncerty

Ohlédnutí za Setkáním s hudbou v Soběslavi 2014

Od 3. do 13. července 2014 navštívilo v v jihočeském městě přes 1500 diváků celkem jedenáct koncertů festivalu komorní vážné i jazzové hudby s názvem Setkání s hudbou v Soběslavi 2014.

Šestý ročník tohoto už velmi pěkně zavedeného a tradičně dobře navštěvovaného hudebního festivalu, ale také interpretačních kurzů klasické komorní hudby, lze opět po všech stránkách zhodnotit jako mimořádně příjemný a úspěšný.

Hudební dílny se zúčastnilo přes 42 studentů – mladých profesionálů, a celkové číslo návštěvníků koncertů festivalu hravě přesáhlo 1500.

V rámci kurzů se mohli studenti věnovat houslím (lektoři Jiří Fišer a Štěpán Ježek), viole (Vladimír Kroupa), violoncellu (Tomáš Strašil), klavíru (Tomáš Víšek), varhanám (Jan Steyer), zpěvu (Zuzana Lászlóová) a komorní souborové hře (Vladimír Kroupa).

Festival byl zahájen již tradičním úvodním „putovním“ koncertem lektorů a organizátorů kurzů ve čtvrtek 3.7. v kostele sv. Víta a v KDMS, v pátek 4.7. počasí přálo koncertu na terase městské knihovny, kde vystoupilo Saxofonové kvarteto Bohemia.

Večer Hudby pro duši i ducha se konal v sobotu 5.7. poprvé v kostele sv. Petra a Pavla. Poctu zejména české sakrální tvorbě vzdala mezzosopranistka Karolína Berková- Bubleová, sopranistka Hana Žvachtová, flétnistka Markéta Stivínová, varhaník Přemysl Kšica, violoncellista Tomáš Strašil a kytaristé Taťána Klánská a Pavel Steffal.

V neděli 6.7. byl koncert umístěn do Galerie sv. Marka, kde zazněla houslová dueta v průběhu staletí v podání Spohr Violin Dua - Jany Ludvíčkové a Ondřeje Lébra.

V pondělí 7.7. se uskutečnil jeden z nejočekávanějších koncertů, kdy do Galerie sv. Marka přijal pozvání světoznámý kytarista Štěpán Rak se svou magickou kytarou.

V úterý 8.7. se trošku pokazilo počasí a koncert skvělého kvarteta Epoque Quartet se nemohl odehrát na terase městské knihovny a byl přemístěn do Galerie sv. Marka.

Středa 9.7. byla ve znamení hudby českého středověku - v kostele sv. Víta zazněly skladby a písně ze středověkých kancionálů v podání známého etnomuzikologa Vlastislava Matouška a Scholy specialis familiae.

Ve čtvrtek 10.7. se měl konat koncert vokálního kvarteta The Swings na terase městské knihovny, ale pro trvající nepřízeň počasí byl také přemístěn do Galerie sv. Marka.

Swingový večer připravili tentokrát pánové v doprovodu klavíristy Jiřího Růžičky, kontrabasisty Víta Fialy a milého hosta, výborné jazzové zpěvačky Terezy Rajnincové.

V pátek 11.7.pak zazněla na „open air“ městského koupaliště také trošku jiná hudba, než na jakou byli návštěvníci „Setkání“ doposud zvyklí - na netradičním a neformálním letním koncertu se dostalo na známé pop rockové a folkové písničky od šedesátých let po současnost v podání „Domácí kapely“ čili bandu složeného z členů, přátel a spolupracovníků „Setkání“.

Festival už tradičně zakončilo Matiné v koncertním sále ZUŠ a závěrečný koncert účastníků kurzů v sobotu 12.7., na němž studenti předvedli skutečně vysokou kvalitu svého hudebního umění i lektorského vedení kurzů.

Letošní ročník soběslavského „Setkání“, stejně jako všechny předešlé, jsou úspěšné především díky vzájemné spolupráci a úsilí organizátorů – sdružení (spolku) Setkání s hudbou, města Soběslavi, KDMS a soběslavské ZUŠ, a také všech lektorů, účastníků kurzů a v neposlední řadě diváků a návštěvníků.

Za „strategické“ čili finanční partnerství a participaci velmi děkujeme také všem našim ostatním partnerům, mezi něž patří Nadace Život umělce, Nadace Český hudební fond, OSA, Rašelina Soběslav a.s., GOLDIM s.r.o., České houby a.s., GrECo JLT Czech Republic s.r.o., produkční agentury Blue Season Art Agency a Tanja Classical Music Agency, Reklamní ateliér s.r.o., Ateliér Kročák architekt, a mediálními partneři festivalu Český rozhlas České Budějovice a Týdeník Rozhlas.

Z dobrovolného vstupného, tedy Vašich laskavých příspěvků (vybralo se letos na osmnáct tisíc korun!), byla pokryta část nákladů, které pořádáním festivalu a hudebních kurzů vznikají.

Bylo nám potěšením se opět setkat v Soběslavi s hudbou a už teď se těšíme na příští, už 7. ročník, který se uskuteční ve dnech 2. – 12. července 2015!

Více informací včetně fotografií z festivalu i kurzů naleznete na webu spolku www.setkanishudbou.cz a na facebookovém profilu.

Petr Hanzlík,
umělecký ředitel


Jarní koncert Setkání s hudbou uskutečnil se 17. června. V Italském kulturním institutu v Praze vystoupilo sesterské duo Hedvika a Dominika Švendovy (kytary), dále smyčcové Bennewitzovo kvarteto, basbarytonista Daniel Klánský a jako host přijal pozvání mladý sardský kytarista Marco Carta.

FOTOGALERIE
koncert JARNÍ SETKÁNÍ 2014

Plakát a program ročníku 2014

Setkání 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013
setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


home | aktuálně | archiv | o sdružení | kontakt | partneři | english

------------

(C) 2008 Setkání s hudbou, o.s. | design, layout & code Martin Micka