Archiv

2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 |2016

OZVĚNY SETKÁNÍ S HUDBOU

KONCERT "OZVĚNY SETKÁNÍ S HUDBOU" SE USKUTEČNIL V RÁMCI ROŽMBERSKÝCH SLAVNOSTÍ V SOBĚSLAVI V SOBOTU 21. ZÁŘÍ 2013.

Na tomto koncertě vystoupili členové sdružení Setkání s hudbou i hosté: Terezie Švarcová (soprán) a Daniel Klánský (basbaryton), Přemysl Kšica (varhany), Pavel Kudelásek (housle) a Tomáš Strašil (violoncello).


FOTOGALERIE:
ROŽMBERSKÉ SLAVNOSTI A KONCERT SETKÁNÍ S HUDBOU - SOBĚSLAV 21.9.2103

PROGRAM:
ozveny 2013


VE DNECH 4. - 14.7. 2013 PROBĚHL JUBILEJNÍ 5. ROČNÍK "SETKÁNÍ S HUDBOU V SOBĚSLAVI",

Děkujeme všem partnerům, lektorům, aktivním i pasivním účastníkům kurzů a také všem účinkujícím, kteří vystoupili v rámci našeho festivalu - zkrátka všem, kteří pomohli s uspořádáním jubilejního 5. ročníku setkání s hudbou v soběslavi!


FOTOGALERIE ZE SETKÁNÍ S HUDBOU 2013


Setkání s hudbou v Soběslavi 2013


Setkní s hudbou 2013 – lektoři a organizátoři

Ohlédnutí za Setkáním s hudbou v Soběslavi 2013

Letošní, jubilejní pátý ročník festivalu i interpretačních kurzů komorní hudby,lze po všech stránkách hodnotit jako povedený a mimořádně úspěšný.

Desetidenní hudební přehlídku navštívilo na 1 500 návštěvníků.Nabídli jsme veřejnosti jedenáct koncertů, na nichž vystoupilo na jedno sto umělců, vstupné zůstalo i pro tento rok dobrovolné Workshop zaznamenal zatím rekordních 46 přihlášek, poprvé se zúčastnili také zahraniční hudebníci (z Belgie a Holandska). Poprvé jsme vedle v minulosti vyučovaných oborů (housle – lektor Pavel Kudelásek, violoncello – lektor Tomáš Strašil, klavír – lektor Tomáš Víšek, zpěv – lektorka Zuzana Lászlóová a varhanní improvizace – lektor Jan Steyer) mohli otevřít také obor viola (vedl člen Zemlinského kvarteta Petr Holman) a smyčcová kvarteta (o ta se podělili Petr Holman a Štěpán Ježek, houslista Bennewitzova kvarteta). O klavírní spolupráci se tradičně postarali Lukáš Klánský a Ivan Vokáč.

Organizační struktura „Setkání“ zůstává v osvědčené sestavě Petr Hanzlík, předseda sdružení, umělecký ředitel festivalu a šéfdramaturg, Taťána Klánská, ředitelka hudební dílny „Setkání“, a Michaela Jindová, produkce.

Festival byl zahájen již tradičním úvodním oblíbeným „putovním“ koncertem našich lektorů ve čtvrtek 4.7. na dvou místech, a to v kostele sv. Víta a Kulturním domě města Soběslavi.

V pátek 5.7. se ve zcela zaplněné Galerii sv. Marka konal koncert v Soběslavi již dobře zavedeného vokálního kvarteta The Swings, který nesl stejný název jako jejich nové CD:Sen bez konce.

V sobotu 6.7. se odehrál v taktéž plném kostele sv. Víta koncert Hudba pro duši i ducha, účinkujícími bylivarhaník Drahoslav Gric, sopranistka Hana Žvachtová, houslista Pavel Kudelásek a trumpetista Jan Pohořalý.

V neděli 7.7. jsme v Kulturním domě města Soběslavi přivítali klavírní Trio Orbisa.

V pondělí 8.7. jsme v Galerii sv. Marka zhlédli velmi úspěšný koncert s názvem AMADEUS! věnovaný dílu W. A. Mozarta, kdy účinkujícími byli Terezie Švarcová – soprán, Daniel Klánský – basbaryton a Lukáš Klánský – klavír.

V úterý 9.7. v Galerii sv. Marka zahrálo klasiku i jazz výtečné Kvarteto Apollon.

Ve středu 10.7. jste též v Galerii sv. Marka mohli po čtyřech letech opět slyšet Kouzelné bicí nástroje Markéty Mazourové.

Ve čtvrtek 11.7. přivezlodo Galerie sv. Marka Pražského cellové kvarteto koncert s názvem Mission Impossible s podtitulem Slavné filmové melodie.

V pátek 12.7. se pak kostel sv. Víta začal plnit již hodinu před začátkem v očekávání Hudby, která utvářela Ameriku,tedy černošských spirituálů a gospel songů v podání amerického zpěváka Lee Andrew Davisona a v doprovodu Víta Fialy (kontrabas) a Jiřího Růžičky (klavír). Tento večer se definitivně stal rekordně navštíveným v rámci letošního Setkání s hudbou v Soběslavi i rekordem co do pětileté návštěvnosti vůbec, neboť přišlo bezmála 300 diváků!

Festival již tradičně zakončilo sobotní Matiné v koncertním sále ZUŠ a závěrečný koncert účastníků kurzů, na němž naši studenti předvedli vysokou kvalitu svého hudebního umění i lektorského vedení kurzů.

Pátý ročník soběslavského Setkání se tedy jednoznačně povedl, a to hlavně a především díky vzájemné spolupráci všech organizátorů, lektorů, účastníků kurzů a v neposlední řadě samozřejmě také zainteresovaných diváků.

Za spoluorganizaci, finanční partnerství a celkovou participaci na letošním Setkání tedy velmi děkujeme všem, bez jejich laskavého zájmu by nešlo tento příjemný čas v Soběslavi prožít:

  1. Městu Soběslav, generálnímu partnerovi
  2. Nadaci Život umělce
  3. Nadaci Český hudební fond
  4. OSA
  5. Rašelině Soběslav a.s.
  6. GOLDIM s.r.o.
  7. GrECo JLT Czech Republic s.r.o.
  8. produkčním agenturám Blue Season Art Agency a Tanja Classical Music Agency
  9. Reklamnímu ateliéru s.r.o., Ateliér Kročák architekt
  10. PHARMED CZ s.r.o a N + N Soběslav, s.r.o.

Mediálním partnerem festivalu byl tradičně Český rozhlas České Budějovice.

Bylo nám ctí se spolu s Vámi všemi opět setkat s hudbou a už teď se těšíme na příští, už 6. ročník Setkání s hudbou v Soběslavi, který se uskuteční ve dnech 3. – 13. července 2014!


Za Setkání s hudbou o.s.

Petr Hanzlík,
předseda sdružení a umělecký ředitel festivalu


PROGRAM AKCE


plakat 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013


setkani 2013 Setkání s hudbou 2013
home | aktuálně | archiv | o sdružení | kontakt | partneři | english

------------

(C) 2008 Setkání s hudbou, o.s. | design, layout & code Martin Micka